„Пулмакс“ ЕООД
Представяме Ви нашата фирма „Пулмакс“ ЕООД с основна дейност проектиране и изграждане на :
- Обществени басейни
- Частни басейни
- Спа центрове
- Сауни
- Парни кабини
- Фонтани
- Водни каскади
Нашият екип се състои от високо квалифицирани специалисти с дългогодишен опит в сферата на изграждането на басейни и Спа центрове. Това ни дава увереността , че предлагаме на нашите клиенти : иновативни решения, безкомпромисно качество, качествени материали, безупречен монтаж и коректно отношение
Основната цел на „Пулмакс“ ЕООД е да подходим към всеки един клиент индивидуално и да се съобразим с неговите очаквания и желания. Ето защо за нас е важно, клиентът винаги да получава ясна и точна информация в отговор на всички негови запитвания свързани с процеса работа. Не се колебайте да ни пишете или позвъните на посочените телефони.
Свържете се с нас за безплатна консултация !
- АРХИТЕКТУРНА
- КОНСТРУКТИВНА
- ВОДОСНАБДЯВАНЕ, КАНАЛИЗАЦИЯ И ПРЕЧИСТВАНЕ НА ВОДИ
- ЕЛЕКТРОТЕХНИЧЕСКА, КИП И АВТОМАТИКА
- ОТОПЛЕНИЕ, ВЕНТИЛАЦИЯ И КЛИМАТИЗАЦИЯ
- ГЕОДЕЗИЯ И ВЕРТИКАЛНА ПЛАНИРОВКА
- ЛАНДШАФТНА АРХИТЕКТУРА И ОЗЕЛЕНЯВАНЕ
В процесът на проектиране влагаме съвременни материали и технологии, съобразени с всички действащи нормативни документи, водещи до оптимални решения.
Независимо дали басейнът е жилищен или търговски, на закрито или на открито , ние го проектираме според вашите нужди. С оглед на признака по който ги класифицираме, по- долу сме се опитали да ви запознаем с видовете басейни.
Според предназначението си можем да различим: развлекателни басейни – комбинация от много и разнообразни зони за всеки вкус, басейни за спортни цели, басейни за медицински нужди, балнеологични, аквапаркове (басейни с вълни, комплекс от басейни с пързалки и множество водни атракции), специализирани басейни и др.
Друга популярна класификация разделя басейните на : обществени, частни/еднофамилни/, хотелски и др.
Според вида на конструкцията басейните биват: стоманобетонни, стоманобетонни с оставащ кофраж, модулни (типа на модулите – от полиетилен, полипропилен, метал, дърво и др.), басейни от неръждаема стомана,басейни тип „готови корита ”( от стъклопласт и по технология „керамично ядро”) и др.
В зависимост от начина на водоснабдяване на басейните са известни правоточни басейни и басейни с оборотна система за пречистване и дезинфекция на водата, която се прилага масово, заради многократното използване на водата и по-добрите и качества.
Вида на финалното покритие на стените и дъното на басейна ни дава възможност да разделим басейните на: басейни, облицовани с клинкер плочки (най-трайната облицовка, даваща на басейна много красива визия), басейни облицовани със стъклокерамика (масовия тип облицовка в България), басейни с PVC армирано фолио, басейни с финално покритие боя, басейни, облицовани с модифициран полимер цимент и др.
Една от най-важните класификации е според технологичната схема на подаване и отвеждане на водата от плувния басейн. Най-разпространените такива са: с напречно протичане на водата, с напречно протичане на водата по метода на струйната турболенция, с вертикално движение на водата и система за пречистване на водата при малки плувни басейни (тип скимери).
При системата с напречно протичане, водата постъпва чрез равномерно разпределени отвори по надлъжните стени на басейна. Отвеждането на водата става едновременно с преливните улей и с отвори на дъното по оста на басейна в съотношение ½ или само от преливниците.
При системата на струйната турболенция (виж схема 1 ) водата се подава през отвори по двете дълги страни на басейна шахматно разположени една спрямо друга. Целта е да се образуват конусообразни турбулентни течения, които да обхванат равномерно целия басейн. Отвеждането на водата става посредством преливните улей и дънни сифони. При басейни по–широки от 15 м към технологичната схема се добавят отвори и по надлъжната ос на басейна.
Най-добри показатели за пречистване и дезинфекция на водата се получава при вертикалното й протичане. Водата постъпва през дюзи разположени по дъното на басейна, а се отвежда от преливните улеи и от дънни сифони. Този тип опосредства образуването на конусообразни струи, които предизвикват голям повърхностен обмен и интензивно размесване на дезинфекционните препарати. На пазара съществуват и т. нар. „ самопочистващи дюзи ”, които се рoтират около оста си и почистват дъното от замърсявания в зоната на работния им периметър.
Системата за пречистване на малки плувни басейни е проста, икономична, с по-ограничено хидравлично действие и се прилага ефективно само при малки (фамилни) плувни басейни. Тя се състои от един или няколко отвора (скимер- Схема 3 ) за засмукване на водата от повърхностния слой. Водното ниво е около 10-15 см под ръба на басейна. Скимера представлява отвор с подвижна клапа и мрежест филтър за задържане на грубите частици. Помпата създава вакуум зад клапата,която подържа водното ниво по- ниско в скимера и по този начин се увлича постепенно замърсения повърхностен слой в работния периметър на скимера. Този периметър е в рамките на 25-30 кв.м, а дебита около 5 куб. м/ч за всеки отделен скимер.
При тази схема (виж Схема 3 ) се разполага и дънен сифон чрез който помпата засмуква и част от долните пластове на басейна. Пречистената вода се подава през дюзи, разположени в общия случай на противоположната страна на скимера. В обобщение трябва да отбележим някои недостатъци и преимущества на тази технологична схема:
• получава се недостатъчно размесване на водата;
• големи колебания във водното ниво;
• отлагания по стените по водната линия;
• по-малка първоначална инвестиция;
• по-лесна експлоатация.
Съкращението SPA означава Sanus Per Aquam или Здраве чрез вода. Всичко започва от белгийското градче Спа. Там още по времето на римската империя е открит първият воден курорт. През XV-XVI в. Процедурите с минерална вода са особено популярни. Освен за лечебни цели минералните бани се използвали и за почивка на короновани глави, знатни особи и техните придворни. За нуждите на аристокрацията някои стари римски терми се превръщат в бански курорти – Карлсбад, Виши, Байройт, Баден-Баден, Евиан, Спа, Бат и др. Днес има много варианти за спа програми – процедури с минерална, морска вода или водорасли, подводни масажи и ароматотерапия.
Фонтанът, като по-сложно водно съоръжение, се състои от редица водни струи с различен дебит, височина и форма. При осветяване на фонтаните се използват сходни методи, често осъществени със светодиодни лампи с различен цвят. Ако формата на фонтана се променя във времето по определена програма, осветлението трябва да следва тази динамика. Броят и видът на прожекторите зависят от размерите, броя на водните елементи и светлинните програми. Прожекторите за подводно осветление, които използват като светлинен източник LED, се състоят от херметично затворен корпус, в който са разположени различен брой светодиоди. Компактните размери на светодиодите позволяват и съществено намаляване големината на самия подводен прожектор. Сред предимствата им е и вграденото светоразпределение, което прави възможна естествената промяна на цвета на излъчваната светлина, без необходимост от допълнителни светлинни филтри.
„Пулмакс“ ЕООД – poolmaxbg
Адрес: гр. София, ж.к. Люлин 3, бул. “Захари Стоянов” 17, Офис сграда “Сан Марино”
Моб. тел.: 0889 234 233
Е-mail: info@ poolmaxbg.com
Текст и изображения: poolmaxbg